Első találkozásom a Skechers Shape-Ups-szal nem hagyott bennem jó emlékeket. Akkor azt írtam, hogy a Shape-Ups valóban gördül, és puha a sarki talprész, de egyben túlságosan is puha, megengedi, hogy a sarok szinte ütődjön a talajon. Így kissé szkeptikusan álltam az új Skechers tavaszi kollekció előtt, de meglepődtem!
Elsőként a Skechers Radius Trainert próbáltam fel, ami a gyártó szerint kifejezetten edzőtermi körülményekre lett tervezve. Hogy pontosan mit jelent az edzőtermi körülmény (súlyemelés, futás, aerobik) nem tudtam meg, és a weboldalról sem derül ki.
Első ránézésre a korábbi Shape-Ups cipőkkel összehasonlítva egy egész jóképű, szép anyagokból összevarrt felsőrészt láthatunk. Persze ez szubjektív, de nekem tetszett a felhasznált bőr minősége, örömmel tapasztaltam, hogy az 1.0-ás modellhez képest ennek a minősége már nem "kínais". A cipőbe lépbe kényelmesnek éreztem azt, bolton belül, séta közben is meglepően jó viseletnek bizonyult. Hiányzott a korábban tapasztalt mosogatószivacs puhaságú sarokrész, helyette egy középpuha éket tervezett a Skechers.
A talprészben a sötétbarna réteg az, ami a csillapítást biztosítja, ez még a lábujjak alatt is megtalálható. A cipő oldalirányba továbbra sem instabil.
Tehát a Radius Trainer a legújabb fitness cipő a Skecherstől; egy meglepően kényelmes és jó anyagokból összerakott edzőcipő. Persze a reklámanyag most sem felejti megígérni, hogy ettől a cipőtől fogyni fogunk, holott az 1.0-ás modellről, többek között, már bebizonyította egy független vizsgálat, hogy nincs ilyen hatása. A Skechers továbbra is a fiatalokra számít, a marketing anyag főként a 25-35 éves korosztálynak szól, és végre nekik imponáló szín- és anyagskálával készülnek a Shape-Ups-szok. Éppen ezért, úgy gondolom, hogy akár az itthoni fiatalok is vásárolni fognak ebből a termékcsaládból, amennyiben nem jelent számukra akadályt a 30-35,000 forintos árcédula.
Ezt követően jöhetett a Skechers Resistance Runner, a Skechers új speciális futócipője, ami a Shape-Ups technológiára épül egy kicsit úgy, ahogy egy Audi A3-as is a VW Golf vázára.
Alapvetően a legnagyobb problémát számomra az jelentette, hogy egy dedikált futócipőt kissé nehéz tesztelni egy adott bolt körülbelül 10 méteres kifutóján. Futni pedig eleve nem lehet, még a végén félreértenék a dolgot! Maradt a rövid távú séta.
Valószínű, hogy az elégtelen teszt körülmény a hibás, de én tapasztaltam semmi rendkívülit ebben a cipőben. Nem találtam azt a pluszt, ami visszatartana attól, hogy a következő futócipőmet a jól bevált Adidas vagy Nike boltokban keressem. A Skechers weboldala szerint a cipő futás közben nagyon sok energiát elnyel, ami jó, mert egyrészt tehermentesíti az izületeket, másrészt arra ösztönöz, hogy fokozott izommunkával toljuk el magunkat a talajtól (kicsit úgy, mint amikor a sarkunk a homokra "ragad"). Ugyanitt azt is írják, hogy 13,8%-kal több kalóriát lehet elégetni ebben a cipőben történő futáskor, viszont az a vizsgálat, amiben erre az eredményre jutottak, nincs megnevezve, és így fenntartásaim vannak ezzel az állítással.
Úgy tűnik a Skechers-nél nem hallottak a híres harvardi professzor, Daniel Liebermann nevéről, aki bebizonyította, hogy őseink ujj-sarok-ujj technikával futottak. A Skechers szerint viszont az ő futócipőjük segíti elő azt a mozgásmintát, amit őseink is végeztek, holott ez teljesen helytelen! Mezítláb sarok-lábujj technikával egyszerűen nem lehet futni hosszabb távon. Aki nem hiszi, próbálja ki!
Utolsó kommentek